Klient: Grupa Inter-Elektro
Zakres: zarządzanie projektem, integracje z zewnętrznymi systemami ERP, back-end Development, front-end Development, koordynacja/design management, projekt UX/UI, naming, identyfikacja wizualna, ilustracje
Case study: BAST – Baza Aktualnych Stanów Towarowych. Magazyn produktowy w chmurze
BAST to system integrujący 300+ hurtowni i producentów z branży elektryczno-oświetleniowej. Dane, które wymienia są dostępne dla Członków Grupy bezpośrednio w ich ERPach lub za pośrednictwem stworzonej przez nas aplikacji webowej.
Inter-Elektro S.A. to grupa zakupowa utworzona w celu reprezentowania wspólnych interesów hurtowni elektrycznych należących do Grupy. Obecnie do Grupy należy ponad 50 hurtowni elektrycznych, a ich współdziałanie ma na celu wzmocnienie pozycji całej Grupy jak i poszczególnych jej członków na polskim i europejskim rynku dystrybutorów. U podstaw dynamicznego rozwoju Inter-Elektro S.A. i stałego umacniania swojej pozycji wśród liderów dystrybucji materiałów elektrycznych w Polsce leży bliska współpraca ze wszystkimi wiodącymi dostawcami oraz realizacja szeregu nowych, innowacyjnych projektów.
Problem projektowy: Członkowie Grupy Zakupowej pomimo uczestnictwa, nie mają możliwości skorzystania z jej potencjału.
Dostępność produktu jest kluczową wartością, którą każdy dystrybutor (członek Inter-Elektro S.A.) chciałby dostarczyć swoim Klientom. Dystrybutorzy mali i średniej wielkości nie są w stanie konkurować dostępnością produktów na rynku, który coraz bardziej się konsoliduje, a duże podmioty zdobywają z czasem niemal monopolistyczną pozycję.
Korzyści z integracji członków Inter-Elektro ze sobą to m.in.: uzyskanie potencjału produktowego, którym dysponuje Grupa u każdego z Członków, rozproszenie kosztów integracji z Producentami, zmniejszenie ilości tzw. „półkowników“, czyli produktów nierotujących, a tym samym uwolnienie pieniędzy zamrożonych w stanach magazynowych.
Insight: Co by było, gdyby każdy z Członków miał kolejny, wielki wirtualny magazyn? System, który integruje Hurtowników, czyli Członków Grupy Zakupowej ze sobą nawzajem oraz z Grupą Zakupową i Producentami materiałów elektrycznych.
Współdzielenie informacji na temat dostępności towarów poszczególnych Członków, co pozwoli na szybkie kupno i sprzedaż towarów pomiędzy poszczególnymi Członkami.
Ułatwienie prowadzenia zakupów grupowych przez Inter-Elektro S.A.
Udostępnienie Członkom poprzez Interfejs www Systemu BAST i API informacji o produktach, w szczególności ich parametrów technicznych przy wykorzystaniu standardu ETIM.
Zwiększenie efektywności wykorzystania powierzchni magazynowej, co przełoży się na zmniejszenie kosztów jej utrzymania.
Tworzenie raportów dla Inter-Elektro S.A. pozwalających lepiej poznać i zrozumieć bieżące trendy rynkowe oraz proaktywnie odpowiadać na zapotrzebowanie klientów.
Zapewnienie wysokiego stopnia bezpieczeństwa systemu poprzez zaawansowany system uprawnień do poszczególnych modułów.
Założenia biznesowe
Celem projektu było stworzenie systemu informatycznego, który usprawni działanie spółki Inter-Elektro S.A. oraz jej poszczególnych Członków poprzez realizację celów takich jak:
Kluczowe funkcjonalności
Zaproponowane rozwiązanie to system zintegrowanej sieci magazynów produktowych, który:
Pokazuje bieżące stany magazynów poszczególnych członków Grupy.
Umożliwia składanie zamówień pomiędzy Członkami.
Wymienia informacje na temat produktów.
Zbiera dane o sprzedaży, co pozwala planować i negocjować kontrakty z Producentami.
Schemat działania systemu – wymieniane informacje
Zakres działań:
Integracje:
Comarch, Optima, Comarch XL, Streamsoft Presitż, Subiekt GT,
Integracje dedykowane
Planowanie:
planowanie, warsztaty, wizja, zarządzanie
Interfejs:
projekt UI, responsywność, testy, naming, branding
Masz pytania? Chciałbyś poznać ofertę?
Skontaktuj się z Michałem.
Zarządzanie projektem
Naszym zadaniem jest nie tylko wdrożenie systemu, ale również zidentyfikowanie potrzeb, zaplanowanie działań, zaprojektowanie funkcjonalności, przedstawianie sugestii związanych z rozwojem systemu, cykliczne prezentacje. Niebagatelnym zadaniem jest również koordynacja wdrożenia z poszczególnymi Członkami Grupy. To wszystko sprawia, że występujemy w roli partnera technologicznego, czyli zespołu, którego zadania wykraczają poza „po prostu“ wykonawstwo Systemu.
Schemat pracy o interacyjnym charakterze w projekcie
Projekt UX i interfejsu
To zaplanowanie procesów, które Użytkownicy będą mogli wykonać, a następnie użycie biblioteki elementów takich jak tabele, formularze, przeciski, zakładki, listy rozwijane itd., aby te procesy zrealizować.
Aby efektywnie tworzyć i rozwijać system, projektowanie jako inżynieryjna praca, wymaga syntezy możliwych scenariuszy i akcji, przełożenia ich na elementy interfejsu, a następnie rozplanowania na ekranach zrozumiałych do Użytkownika.
Jednocześnie, aby system nabrał charakteru, na kluczowych ekranach zaprojektowaliśmy ilustracje, które odnosząc się w dosłowny sposób do istoty systemu „magazynu w chmurze“, informują użytkownika o tym, co wydarzyło się w systemie lub co użytkownik ma wykonać w następnym kroku.
Doskonalenie
Wierzymy, że systemy informatyczne powinny powstawać organicznie. Bliska współpraca z Zarządem Grupy pozwoliła nam zrozumieć cele nie tylko dla tego projektu, ale również dla Grupy Zakupowej i poszczególnych jej Członków. Dzięki temu system staje się kluczowym elementem ekosystemu Spółki. Jednocześnie ewolucja poszczególnych Członków następuje w tempie dostosowanym do potrzeb i możliwości każdego z osobna. Współpraca trwa od 2017 roku, a podsumowanie dotychczasowych działań ze strony Prezesa Zarządu jest następujące:
“Terminowość, elastyczność, dyspozycyjność, profesjonalizm (…)”
“W 2017 roku rozpoczęliśmy współpracę z Cognize (grupą KMK) nad systemem BAST. Od tego czasu projekt jest wzorowo tworzony i zarządzany. Wyróżniającymi cechami pracy Cognize (grupy KMK) są terminowość, elastyczność, dyspozycyjność, profesjonalizm i co najważniejsze umiejętność przedstawienia skomplikowanych rozwiązań programistycznych w przystępnej formie.”
Zbigniew Mastek
Prezes Zarządu Inter-Elektro
Poznaj nasze wybrane realizacje
DobreGniazdka.pl – największy dropshipping w swojej kategorii w Polsce.
BAST – system B2B dla grupy zakupowej Inter-Elektro.
THS – rozbudowany system sprzedaży wielokanałowej i międzynarodowej (Magento 2).
Kosmos Sklep – eCommerce głównego dystrybutora Burton w Polsce (Magento 2).
Nasiona Kwietne – kompleksowy system sprzedaży cyfrowej. Branding + system sprzedażowy (Magento 2).
Masz pomysł, gotową specyfikację lub potrzebę biznesową?
Napisz do nas. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h.